Nomaadijutt

Lumeräätsad ja maailma esimene level

10 minuti lugemine

Lumeräätsad on pilet maailma esimesele levelile

Kui suvel piirab maagilisi paiku tihe taimemüür, siis talvel muutuvad vaated ahvatlevalt avaraks. Paraku võib sügava lumega põnev avastusretk metsas, eriti aga soos muutuda juba mõnesaja meetri läbimisel tõsiseks katsumuseks. Soomaastik on aga kindlasti pikemat avastamist väärt, sest see on paik, mis suurema osa aastast ei lase endale naljalt mitte ühtegi inimest ligi. 

Sooservades kihab sageli väga põnev elu. Soo ja rabamassiivide servaalad on paljudele metsloomadele meelis elupaigaks. Siin leiavad toitu ja varju meie sõralised ning seepärast käivad ka huntide ja ilveste rajad tihti neist paigust läbi. Ka karu leiab rabast ja sooservalt endale head toidupoolist ning kohendab kusagile raba taha rahulikku kõrgemasse paika oma talvekorteri. Siin kogunevad tedreparved puulatvadesse kudrutama ning peale usinat päevatööd sukelduvad nad lumevaaludesse, karates ränduri lähenedes tiibade sahinal lume alt taas välja. 

Rabaväljade müstiline avarus ja kidur taimestik on ilmselt tuttav ja nauditav paljudele. Veel põnevam võib aga olla retk läbi madal- või siirdesoo. Sooservadel võib avastada terveid metsatukki, kus seisavad külg külje kõrval püsti nõiduslikud surnud puud. Seiklus neil pealtnäha surnud sooväljadel võib muutuda justkui rännakuks teise, äraspidisesse maailma.

Kogu loodusmaastike maagia saab talvel kättesaadavaks tänu lumeräätsadele. Selleks, et saada kätte kõige ehedam looduselamus, tuleks kindlasti looduse templisse siseneda jalgsi, meeled avatud. Teekond võiks olla piisavalt pikk, et avastada käänakute taga uusi avarusi ja avaruste äärel uusi käänakuid. Pisut vaeva näha – leida põnevaid läbipääsuteid, natuke pingutada, raputada maha kõik see mida siin vaja pole. 

Täiesti uued perspektiivid ja teistmoodi maailma tajumine saabub siis, kui keha on keset talvekargust korraliku sooja sisse saanud, põsed punetavad  pulss on selgelt tuntav. 

Siis, kui üleliigne on maha raputatud võid rahulikult kännule istuda – Palju õnne, lumeräätsad on toonud sind maailma esimesele levelile!

Siit leiad lingi postituse kohta, mis räägib kuidas sai alguse Preeriakoja kiirlumeräätsade töötuba. Klikka pildil

Scroll to Top