Nomaadijutt

Ürgne kevad

Sõida kevadesse 

Kargel nädalavahetuse varahommikul või päevasoojas 

Avasta värskendav veetee

tööpäeva õhtutel…

Selle kevade tõeliselt ürgse kanuumatka teeb sulle Preeriakoda. Meie kanuumatkal ootab rändureid ühel lummaval luhal keset vetevälju ürgne preeriaindiaanlaste püstkoda – tipii. Tutvume nomaadide kojaga, teeme lõkkel teed. Peame väikese piknikupausi ning mängime ühe vana indiaanimängu. Sekka räägime mõne loo preeriaindiaanlaste elust. 

Matkajuhiga matk sobib seltskondadele, kelle hulgas on   palju vähese kogemusega kanuutajaid või kes soovivad kohaliku loodusega pisut rohkem tutvuda. Matkajuht tutvustab enne matka ja vajadusel ka matka ajal lihtsamaid kanuu juhtimise võtteid ning aitab läbi pääseda keerulisematest kohtadest. Matkal mängime lisaks ühe väikese loodusmängu.

Iseseisev matk sobib seltskonnale, kelle jaoks kanuu on juba tuttav ja turvaline sõiduriist ning kes tahavad matkal pigem teineteise seltskonda nautida.

Lisaks kojale kannab muidugi ka talvevaikusest võimsate vetevoogudega tärkav kevad ise sügavalt ürgset taasloomise sõnumit. Vahel kostuvad üle veteväljade lõunast saabuvate luikede, hanede ja laglede hõisked. Varahommikutel ning õhtutundidel laulab  aga juba õige pea terve metsa täis laululinde. 

Vaikselt liikudes võib kogemata ehmatada üleujutatud kuhilpesadest kõrgematele kaldapervedele tukkuma tulnud kopraid. Luha peal võib hea õnne korral kohata põtru või pilliroos sumpamas metssigu. Jõeloogete kohal lendamas on nähtud aga meie linnuriigi, sõna otsese mõttes pärlit – neoonvärvides jäälindu. Kõige elava üle peab kõrgemates sfäärides valvet merikotkas. Vampiirikütte saadavad hilisõhtustel matkadel veekohal tiirlevad nahkhiired.

Pajaka looduskiatseala kohta loe lühitutvustust siin: http://www.puhkaeestis.ee/et/pajaka-looduskaitseala

Scroll to Top