Meie paketid ja töötoad

Matkad

Räätsade töötuba ja matk

Räätsad on asjalik päev kuhu on kombineeritud matk ja töötuba. Kõigepealt läheme ühiselt umbes tunnisele jalutuskäigule, mille jooksul kogume loodusest kiirete ja toimivata lumeräätsade tegemiseks vajamineva materjali.

Matk “Kuula maad”

3-4 tunnine rahuretk rabasse Suure Vaimu otsinguile. Sel retkel pühendume looduse väe avastamisele enda ümber ja meie sees.

Matk “Tuuluta skalpi”

Kuni 3-tunnine räätsamatk rabasse. Seltskondlik hingetõmbepaus meeliliigutavas rabamaailmas.

Ürgne kahepäevane matk

2-päevasel rännakul läbi, soo, metsa, raba ja kultuurmaastiku saab aimu tõeliste rändrahvaste elu-olust.

 

Marjakorv ja korilased ehk Murueide tütred

Selles paketis on koos kasetohu või kuusekorvi töötuba ja mustikamatk rabas. Indiaanirahvaste stiilis nägusad korvid õmbleme kokku kuusejuurtega.

Raba avastusretk

Kaugete maade ja eksootiliste paikade otsijad avastavad sel retkel üllatusega, kui lähedal on see teine maailm, mida otsime.

Jäljeküti matk

Põder, rebane, hunt, ilves või suisa karu. Kes iganes oma värskeima jäljerea meile rajaks ette teinud on, selle järgi sammud seame.

Suveöö rabaretk

Sumisevas suveleitsakus pole keskpäeval raba just mitte kõige sõbralikum keskkond. See-eest on soojades päikesekiirtes loojangud ning sillerdavate kastepiiskadega varahommikud laetud maagilise energiaga.

Püstkojapiknikuga kanuumatk

See imekerge, hästi manööverdatav ning palju kaupa kandev, algselt kasetohust liikumisvahend, oli üks väärtuslikumaid kingitusi valgetele.

Kanuumatkad püstkojaga

Preeriakoda pakub ühe ja kahepäevaseid kanuumatku indiaani püstkoja piknikuga või püstkojas ööbimisega.

Ellujäämine / Bushcraft

Ellujäämine ja Bushcraft

Eestis ainuke ellujäämisõppe matkarada. Rajal olevate põnevate ellujäämisonnide juures on õpetused ja vahendid metsas ellujäämiseks vajalike oskuste treenimiseks.

Lumeräätsade valmistamise töötuba

Juhendatud töötoas saab iga osaleja valmistada endale lumeräätsad ning seejärel on võimalus siirduda laagriplatsi läheduses algavale suurele soomassiivile oma kätetööd testima.

Tarbeesemete valmistamise töötoad

Preeriakoja valikus on ka veidi lihtsamaid looduslikest materjalides tarbeesemete valmistamise töötubasid.

Kasetohu või kuusekoore korvi valmistamise töötuba

Korvi töötuba on mõnusalt maandav nokitsemine. Looduslikud materjalid ja käeline tegevus. Need on väärtused, mida hakkame aina enam taas hindama.

Indiaaniküla

Põgenemismetsa missioonid

Taraga piiratud väikesel metsatukal on oma kummituslik lugu. Aedikusse suletud grupil on põgenemiseks aega täpselt 1h.

Wild west osavusproovide turniir

Metsiku Lääne radadelt pärit mängud ja osavusproovid panevad sinu hõimu proovile loodusrahvaste poolt kasutatud relvade käsitlemises ning osavusmängudes.

Firmaüritus indiaanikülas

Kui juba välja sõita, siis sõita ikka kohe päriselt välja. Asfaltilt maha, kruusateelt maha, pehmele loodusrajale, kandilistest majadest välja, elektrivõrgust välja.

Sünnipäev indiaanikülas

Olgu suvi või talv, rustikaalne ja looduslähedane indiaaniküla pakub põnevaimat keskkonda ja tegevusi sünnipäevalapse vanusest sõltumata.

Poissmeeste õhtu preerias

Mis võiks olla ühele peatselt abielluvale mehele sobilikum üllatus, kui koos oma parimate sõpradega veeta asjalike ja mehiseid tegevusi täis päev indiaanikülas.

Klassiekskursioon preerias

Igaühele on kaasa antud mingisugune eriline and ning preeriahõimud oskasid seda väärtustada, just eriti laste puhul.

Tribal meeting mõttetalgud/koolitus

Preeriahõimud pidasid lugu headest koosolekutest. Neist koosolekutest sõltus palju, metsikus looduses ilma heade koosolekuteta ellu ei jää.

Indiaaniküla tutvustus

Elust ja ellujäämisest, hõimust ja nomaadielamust tipist. Meeste, naiste ja laste elu indiaanikülas. Elufilosoofiast ja kogukonnatundest. Põnev ning avardav ülelend preeriahõimude teistsugusest maailmast ja loodusega kokku elamisest.

Scroll to Top