Pakett

Püstkojapiknikuga kanuumatk

3-5 h

Kestvus

65€ / inimene

Hind

8 - 12 inimest

Grupi suurus

Suurvee aeg

Saadavus

Paketi kirjeldus

See imekerge, hästi manööverdatav ning palju kaupa kandev, algselt kasetohust liikumisvahend, oli üks väärtuslikumaid kingitusi valgetele. Enamasti seedripuust raamile kohendatud kasetohust kanuud olid suuremalt jaolt levinud laialdaselt Kanada aladel ning Ühendriikide Suure Järvistu piirkonnas. Kiiresti võtsid selle sõiduriista üle ka neile aladele jõudnud prantslastest karusnahakauplejad.

Tasandikerahvaste peamiseks veesõidukiks oli nn bullboat – pajuvitstest sõrestikuga ümar piisoninahkne paat. Selline ümar paat oli küll kõige lihtsam ja käepärasem ujuvvahend maise vara ja inimeste transpordiks üle suurte jõgede, kuid pikki jõerännakuid sellise paadiga ilmselt kõige otstarbekam teha ei olnud.

Kanuu salapära seisneb selles, et ettevaatlikuil lubab ta end hõlpsalt juhtida sinna kuhu reisija soovib, kuid vapramatelt võtab juhtimise üle. Nii viib see imeline sõiduvahend oma kartmatu kaaslase iga tundmatu käänaku tagant aina kaugemale jõgede lõppu ja ojade algusse, niikaugele kui vesi ühte rändurit lubada saab. Tänu suurepärasele libisemisele ning manööverdatavusele jääb veeteede avastajail piisavalt aega nautimaks teekonna imelisi vaateid.

Küsi pakkumist!

Galerii

Scroll to Top