Nomaadijutt

Kulda on, hõbedat ka ja vääriskivi värvi metsad

7 minuti lugemine

Astudes hoogsal sammul sügisesse on heameel ära märkida, et kõik on kaunis. Puud hakkavad peole sättima ja rohurindes on juba hoogsat mustrit ja õige mitut sorti sooja värvi. Õhtul on udu üle maa ja hommikul on kaste kõrte vahel ämblikuvõrkudes ning päike igas kastepiisas.   

Aga lisaks sügise värvidele ootab preeriakoja laagriplatsi lähistel jalutajaid alati võimas ja igihaljas kuusik, mis lõppeb järsku “pokudega” sooserval ja edasi juba väikesed ja müstilised rabalagedad muhedate rabasaartega. Siin-seal kasvavad kõverikud tammed ja kõrged kadakad. Iga päev sörgib laagriplatsi kõrvalt läbi üks väga ilus ja sportlik oja. Tegelikult ei jookse ta seal ainult päeval vaid tema mõnusalt vulisevat astumist kuuleb lausa ööpäevaringselt. Ojas ulbivad väikesed vesiroosid ja kaldal vohavad võhumõõgad ning kevadel on varsakabjad kallastel majakatena roigaslaevadele teed kätte näitamas. Ja otse loomulikult on meie laagri taguses ojas ka kõvasti kulda, nagu igas heas metsiku lääne jõekeses. Kes külma ei karda saavad hoogsalt sõeluma tulla.

Meie tammiku tukka kuldab varasuvel ohtralt õitsev orhidee – kuld käokinga. See kuldsete kingadega lill on Eestimaa kõige uhkem orhidee. Soolapid on suve alguse varahommikutel aga hoopis hõbedastes tupp-villpea õitest ning rabaveerel on tavaline Kuradi sõrmkäpp.

Sarapuud on just praegu pronksjates pähklites, põlluveerel ametüsti vääriskivi värvi põldmarjad, kraavikaldail fluoriitsed kalliskivid – vaarikad ja siin-seal rubiini värvi metsmaasikad. Kuusikutes vasksed kuuseriisikad ja puravikud, mustrit ja lisab punane kärbseseen.

Igasuguste kuldsete ja hõbedaste kõrval on muidugi ka selliseid süngeid ja musti ning kavalaid ja kangeid. Toomingas näiteks paneb metsamehele ja matkajale jalga taha ja silmuseid üles, vahel kisub teine lausa riietest või krabab mütsi peast. Ja kui sa tema tülika torkimise väljakutsena vastu võtad, siis selgub et see peenike must kõverik on nii visa, vetruv ja täpne, et sa pigem tunnistad enda allajäämist. Aga talvel heastab toomingas kõik oma krutskid, siis saab temast väga hea räätsaraami painutada, seest täis põimida ja siis muudkui üle pehme lume metsadesse marssida. Seda me teeme oma külalistega ka sel aastal kindlasti.

Nii, et kes suurema osa aastast suve taga nutavad neil oleks paras aeg hakata endale rohkem rõõmu tegema avastades ennast õues aastaringi õnnelikuna. 

Scroll to Top